Astra Model - obchod s drony a kvadrokoptérami

Už něco víte o modelářském zboží ale nejste spokojení s nabídkou českých e-shopů? Tak to byste si měli přečíst něco o modelářském velkoobchodu Astra Model! Tito nadšenci mají pravidelně aktualizovaný e-shop, ale také kamennou prodejnu, kde poskytují servis a rady. Co všechno ještě dělají?

Hranice chudoby souvisí s půjčkami

Na hranici chudoby žije asi sto tisíc Čechů. Pokud se vás chudoba nijak nedotýká, řeknete si, že toto číslo je vlastně poměrně nízké a že bychom si na nic neměli stěžovat. Jestliže jste však v této skupině, máte jiné pocity. Jak se člověk nejčastěji dostane do finančních problémů? Často za to mohou půjčky.

Hadice jako důležitý vynález

Taková hadice, to je vynález! Ačkoliv se ve školách učíme jen, kdy se vynalezlo kolo nebo hromosvod, taková hadice je něčím, co nám každý den nejen zjednodušuje život, ale také ho třeba zachraňuje. Hadice byla vynalezena v Holandsku v první půlce 17. století a to přímo k hašení ohně. Od té doby si prošla velkou technologickou progresí.

Jaké je nejlepší vzdělání pro manažery?

Každé manažerské vzdělávání se mělo zaměřit na několik faktorů. Prvním z nich je cíl učení. Podle určeného cíle následně navazuje předmět a obsah, ale také principy učení. Je vám asi jasné, že pokud budete rozvíjet vaše znalosti, tak asi nebudete potřebovat tolik praxe jako ten, který bude rozvíjet vaši komunikaci či jiné dovednosti. A určit si správně cíl vzdělání je někdy i pěkně krkolomné.

Dopravní značky

Dopravní značky informují o dopravních omezeních, zákazech či varováních, usnadňují orientaci atd. Historickým vývojem vzniklé dopravní značení je navrženo na základě zkušenosti i výzkumů v oblasti dopravní psychologie tak, aby umožňovalo řidičům rychlé rozpoznávání i za ztížené viditelnosti.

Povrchy pro víceúčelové hřiště

Každá obec by si zasloužila pro rozvoj pohybu a osobnosti nejen dětí solidní víceúčelové hřiště. Dříve to nebyla tak složitá záležitost, když nároky byly nulové a stačil asfaltový nebo travnatý plácek. Dnes si různé sporty vyžadují speciální povrchy a někdy je těžké skloubit vše dohromady. Nejideálnější povrch, který je vhodný pro téměř všechny sporty, je koberec z umělé trávy. Tenis se na něm hraje standardně, basketbal a házená s nižším odskokem taky nemá problém. Pochopitelně se na takovém koberci dá hrát fotbal a je možné na něj v zimě vytvořit ledovou plochu. Má však své nevýhody a tím je písek, který poměrně dost klouže a v zimě je tento povrch ještě více kluzkým. Moderní řešením víceúčelových hřišť je pak povrch polyuretanový značky Conipur, který imituje tartan a je více odolný proti skluzovosti a znečištění.

Radiovizualizace

Radioviziografie (RVG) umožňuje digitální rentgenové vyšetření zubů a snímky. Rozdíl mezi tradičním rentgenem a radioviziografií spočívá v médiu, které zachycuje rentgenové paprsky. Místo filmové fólie citlivé na rentgenové záření se využívá speciální senzor, který převádí zachycené záření do digitální podoby. Snímek se díky tomu ihned zobrazuje na monitoru počítače. Intraorální radioviziografie se používá k detailnímu vyšetření jednotlivých zubů a kosti v okolí zubu. Tento RTG přístroj je obvykle umístěn přímo v ordinaci vedle křesla. Slouží k základní diagnostice onemocnění zubů (zubní kaz, záněty v kosti, parodontóza), ale také ke kontrole kvality ošetření (ošetření kořenových kanálků, přesnost korunky či výplně). Velmi rychle a snadno tak zubní lékař může získat informace, které potřebuje pro přesnou léčbu. Intraorální radioviziografie umožňuje dvourozměrný obraz, který lze dále digitálně zpracovávat jako rentgen zubů.