Investice do dluhopisu: Vyplatí se, nebo ne?

Pokud obchodujete s cennými papíry nebo se o ně pouze zajímáte, určitě vás v poslední době napadne otázka, zda se vůbec investice do dluhopisů vyplatí. Velmi důležitým faktorem v této otázce hraje také fakt, o jaký typ dluhopisu se jedná.

money-cash-banking-financial-investment-wealth-PTLJ57J-min 1

Nepodlehněte dluhům před Vánoci

Jen málo začínajících rodin se dnes obejde bez půjček, hypoték a jiných zdrojů, zkráceně řečeno, dluhů! Jak z tohoto kola ven? To už je otázka, kterou si málo lidí položí, před vstupem do dluhového kolotoče. Ono obstarat si cizí peníze je již nějakou dobu velmi snadné a tak lidé zapomínají na rizika s tím spojená. Ono se na první pohled zdá, že když nám je přiklepnut úvěr a dostatečná likvidita u bank, máte vyhráno, nicméně už si nepřiznáte, že například kouříte, potřebujete opravit auto nebo zaplatit dětem nákladné volnočasové aktivity.

Co ještě stihnete odečíst ze základu daně do konce roku?

Spousta podnikatelů se na konci roku shání po tom, co si všechno může odečíst ze základu daně. Máme pro vás tipy, co všechno ještě stihnete!

dane

  1. Dary

    Dary jsou ideálním řešením právě na konci roku. Mějte však na mysli, že minimální hodnota daru musí přesáhnout buď 1.000 Kč nebo 2 % základu daně, zároveň nesmí přesáhnout 15 % základu.

  2. Darování krve

    Za každé bezplatné darování krve si můžete odečíst až 2.000 Kč. A ještě můžete mít dobrý pocit, že jste někomu možná zachránili život.

  3. Vzdělávání

    Nezapomeňte, že si také můžete odečíst poplatky za školení a vzdělávání zaměstnanců či vás samotných. Nejvyšší možná částka je 10.000 Kč (výjimku tvoří poplatník se zdravotním postižením, zde se odečet zvyšuje na 13 – 15.000 Kč podle rozsahu postižení).

Posuňte svoji firmu větší investicí

Už je to pár let, co jste rozjeli vaše podnikání, vše v pohodě šlape a začínáte vykazovat první zisky. Oproti konkurenci nicméně vidíte, že byste potřebovali pro poskytnutí lepších služeb a větší kvality investovat další částku, která nakopne vaše příjmy o další stupeň výš.