Oprava betonové podlahy v garáži jedině epoxidem

Slyšeli jste někdy o epoxidu? Zřejmě ano, jedná se jiným názvem o pryskyřici. Věděli jste ale, že našel své využití v průmyslu, a to konkrétně v opravách betonových podlah? Pokud o tomto využití nevíte, čtěte tento článek, buď vás obohatí nebo například motivuje k rekonstrukci podlahy. Významnou výhodou epoxidových podlah je jejich nízká cena, vysoká mechanická i chemická odolnost, dále je možné je opatřit protiskluzovými vsypy nebo je tónovat libovolnými barvami se vzorníku RAL.

epoxidová stěrka do garáže

Epoxidová stěrka

Epoxidové podlahy můžete najít úplně všude. Nejčastěji však v průmyslových provozech, v potravinářství nebo také ve zdravotnictví. Není však výjimkou, že můžete aplikovat epoxidovou stěrku do garáže! Proč jsou tak populární? Zkrátka proto že mají výborné vlastnosti. Jsou odolné, bezúdržbové, snadno se čistí a jsou levné, oproti celkové rekonstrukci podlahy.

Jelikož je jedním z hlavních požadavků průmyslových podlah jejich snadná údržba, v případě epoxidu je to hračka. Podlahu stačí pouze vysát nebo jednou za týden vytřít, to je vše! Pokud chcete použít speciální chemii, nemusíte se bát, že by se povrch poškodil, stěrka je totiž velmi odolná.

Potravinářský průmysl není překážkou

Jelikož je potravinářský průmysl velmi kontrolován, epoxidové stěrky plní i tyto přísné legislativní normy. Zejména se jedná o nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1935/2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami ve znění následujících předpisů a zákona č.258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění následujících předpisů.

Výhody epoxidové stěrky

  • Vysoká mechanická i chemická odolnost
  • Jednoduchá aplikace stěrky
  • Bezúdžbovost
  • Bezprašnost

Vzhled epoxidové podlahy

Jak jsem již v úvodním odstavci zmínil, na přání lze epoxidovou stěrku tónovat dle různých odstínu RAL. Standardně můžete vidět šedé nebo bílé provedení, ale výjimkou nejsou kontrastní barvy, které dopomáhají orientaci.