Vybíráme ekologické čistící prostředky

čistící postředky

Chemické čistící prostředky mají negativní dopad na životní prostředí, což si stále více lidí uvědomuje. Z tohoto důvodu si pozornost získávají ekologické čistící prostředky, jejichž složení je naprosto ohleduplné k životnímu prostředí i ke zdraví lidí. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takový ekologický přípravek poznat.

Současná doba se ubírá novým směrem a spousta výrobců se ohlíží na ekologičnost svých výrobků. Čistící prostředky nejsou výjimkou. Lidé preferují ekologické čistící prostředky, které nejsou závadné z hlediska zdraví. Pakliže chcete ekologické přípravky, doporučujeme obrátit se přímo na specializované prodejny a e-shopy. Pár ekologických produktů nabízí i klasické supermarkety, které však nemohou nabídnout tak bohaté produktové portfolio jako specializované drogerie.

Berte v potaz složení

Pakliže se chcete přidat ke skupině lidí, které záleží na životním prostředí, vytipujte si konkrétní čistící přípravky. Poté zhlédněte složení, které nesmí obsahovat žádné chemické látky. Práci usnadní certifikované výrobky, jež splňují přísná pravidla. Loga certifikátů jsou uvedena přímo na obalech.

Na českém trhu se setkáte s výrobky, jež jsou označeny jako Ekologicky šetrný výrobek. Tento certifikát uděluje Ministerstvo životního prostředí. Značku si zaslouží pouze ty prostředky, které splňují přísná kritéria. Certifikáty se nachází nejen na čistících prostředcích, ale také na kosmetických přípravcích a tekutých čistících prostředcích.

V současné době existuje více ekologických značek, přičemž některé garantuje stát a některé soukromé subjekty.