Léčba zánětu akupunkturou

Mnoho lidí trpí zánětlivými onemocněními, jako je alergie, artritida či syndrom dráždivého tračníku. Ti, kteří však vyzkoušeli akupunkturu Zlín na vlastní kůži při zánětlivých problémech, pocítili radikální zlepšení těchto problémů. Čím dál více vědeckých výzkumů dokazuje, že akupunktura pozitivně ovlivňuje lidský organismus. Existuje již řada článků, které popisují, jak akupunktura pracuje na snížení zánětu.

akupunktura Zlín

Na Rutgers University testovali účinky akupunktury na myších. Léčili sepsi, což je nebezpečný stav, který se může dostavit po infekci, když se zánět rozšíří po celém těle, může vést až k selhání orgánů a dokonce až k úmrtí. Ve skutečnosti se jedná o srdeční infarkt, proto je sepse nejčastější příčinou úmrtí na JIP v USA.

Při výzkumu vyvolala sepse záněty. Proto myši byla polovina myší podrobena akupunktuře v místě okolo žaludku a druhá se léčila akupunkturou mimo akupunkturní body. Z první poloviny přežilo 50 % myší, zatímco v druhé skupině nepřežila myš žádná. Proto se vědci zaměřili na bod zvaný Su Zan Li (v oblasti břicha. Zjistili tak, že tento bod komunikuje směrem k mozku prostřednictvím sedacího nervu. Mozek pak vyšle signál do nervu vagus, čímž se aktivuje činnost nadledvinek, které vylučují dopamin. Dopamin je skvělý způsob léčby zánětu nebo bolestí.